Genel

Steam Trade Banı Nasıl Kaldırılır?

Steam trade banı Steam uygulamasını kullanan kişilerin zaman zaman karşılaşabildiği bir problemdir. Bu problem ile karşılaşan kişiler uygulama tarafından hesaplarına getirilen banın nasıl kaldırılabileceğini merak ederler.

Steam Trade Banı Neden Yenir?

Steam trade banı Steam uygulaması içerisinde yaşanabilecek kötü niyetli eylemlerin durdurulabilmesi için kullanılır. Steam oyun oynamak için kullanılan bir uygulamadır. Bu uygulama içerisinde oyuncuların oyun almasını veya oyunlarda kullanacakları ögelere sahip olmasını sağlayan bir topluluk pazarı bulunur.

Steam uygulaması içerisinde yer alan topluluk pazarından item veya kasa gibi paketlerin satın alınabilmesi mümkündür. Topluluk pazarından çeşitli itemleri almak isteyen kişiler ise Steam trade banı ile karşılaşabilirler. Steam topluluk pazarı içerisinde alışveriş yapmak isteyen kişilerin eylemini gerçekleştirebilmesini zaman zaman engelleyebilir. Ban yiyen hesapların 15 gün veya 7 gün topluluk pazarı içerisinde işlem yapabilmesi mümkün değildir. Bu durumla karşılaşılmasının pek çok nedeni bulunur. Öncelikle hesaplar arasında yasa dışı faaliyetlerin gerçekleştirilmesinin önüne geçilmesi ve kullanıcıların kumardan uzaklaştırılması için bu ban oluşturulmuştur. Reşit olan kişilerin dahi topluluk pazarı içerisinde takas yapması veya ürün satın alması gibi işlemlerinin engellenebilmesi mümkündür.

Steam Trade Banı Nasıl Kaldırılır?
Steam Trade Banı Nasıl Kaldırılır?

Steam Trade Banı Nasıl Kaldırılır?

Steam trade banı kaldırma işleminin gerçekleştirilebilmesi için uygulanabilecek bazı yöntemler bulunur. Topluluk pazarı üzerinden bir eşya almak veya satmak isteyen kişiler engel yemeleri durumunda bu isteklerini gerçekleştiremezler. Uygulama içerisinde hesaplara getirilen engeller nedeniyle Steam içerisinde ticaret yapılabilmesi mümkün olmaz. Bu nedenle Steam uygulamasını kullanan kişiler yemiş oldukları engelleri kaldırabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirler:

 • Steam topluluk pazarında işlem yapamayan kişilerin Steam community üzerinden Steam’e giriş yapması gerekir
 • Steam community üzerinden giriş yapmak isteyen kişiler en üst bölümde parola ve kullanıcı adı bulunan alandan hesaplarına giriş yapmalıdır
 • Steam hesabına giriş yapan kişiler sayfanın en üstünde profil resmi ile karşılaşır
 • Profil resmine tıklayan kişileri topluluk sekmesi karşılar
 • Topluluk sekmesine tıklanarak menü içerisinde yer alan pazar bölümü bulunur
 • Pazar bölümünü içerisinde pazar şu nedenlerden dolayı kullanılamaz şeklinde bir uyarı bulunur. Bu uyarı içerisinde pazarın kullanılamama süresi 15 gün veya 7 gün olarak belirtilmiş olabilir. Uyarı içerisinde belirtilen gün boyunca pazarın kullanılabilmesi mümkün olmaz
 • Pazarın kaç gün kullanılamayacağına dair uyarının bulunduğu alan içerisinde bu kısıtlamayı kaldırmak için … yazan bir alan bulunur. Bu alana tıklayan kişiler Steam guard hesabına yönlendirilir
 • Açılan sayfanın en üstünde profil nicki yazan alana tıklanmalıdır
 • Bu alanı açan kişiler hesap detayları bölümü ile karşılaşırlar
 • Hesap detayları bölümünün en altında hesap güvenliği alanı bulunur
 • Hesap güvenliği alanında genellikle Steam guard hesabınız korunmuyor şeklinde bir uyarıya yer verilir
 • Bu uyarının altında yer alan Steam guardı yönet kısmına tıklanması gerekir
 • Bu alana tıklayan kişiler Steam guardı devre dışı bırak kısmını seçmelidir
 • Bu alanı seçen kişiler Steam guard kodlarını e-posta ile edinin seçeneğine tıklayarak hesabını yemiş olduğu banı kolaylıkla kaldırabilirler

Steam Trade Banının Süresi

Steam trade banı kaldırma işlemini gerçekleştirmek isteyen kişiler hesaplarının ne kadar süreliğine engellendiğini de merak edebilirler. Trade banı ile karşılaşan kişiler süreç hakkında bilgi sahibi olabilmek için hesaplarında yer alan topluluk kısmına tıklamalıdır.

Topluluk kısmına tıklayan kişiler bu alan içerisinde yer alan pazar kısmına tıklayarak hesaplarının ne kadar süre ban yediğini öğrenebilirler. Genellikle uygulama tarafından topluluk pazarı engelinin şu tarihlere kadar kullanılamayacağı bilgisini uygulama içerisinde yer verilir. Bu sayede pazar içerisinde işlem gerçekleştirmek isteyen kişilerin kaç gün boyunca bu işlemleri gerçekleştiremeyeceklerini öğrenebilmeleri mümkündür.

Steam Trade Banının Süresi Ne Kadardır?

Steam tarafından pazar içerisindeki işlemlerin gerçekleştirilmesini engelleyen ban 15 gün veya 7 gün gibi sürelere sahiptir. Birçok kullanıcının hesabını genellikle 15 günlük bir engel getirilir.

Steam Trade Banının Yenilme Nedenleri Nelerdir?

Steam trade banının yenilme nedenleri 18 yaşından küçük olan kişilerin kumardan uzak tutulması olarak gösterilebilir. Ayrıca topluluk pazarı içerisinde yasa dışı faaliyetler yapmak isteyen kişilerin de hesapları 15 gün süre ile engellenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu